Farní tábor 30.7-4.8.2017

Náš čtvrtý farní tábor se již tradičně konal na salesiánské chalupě v Borku u Budislavi. Začínali jsme v neděli odpoledne 30.7.

Tématem celého tábora byla Afrika. Děti byly rozděleny do tří družstev. Samy si na velké vyvěšené mapě plánovaly trasu a vybíraly místa, která chtěly navštívit. Ve vybrané zemi na ně čekaly hry tematicky zaměřené k dané oblasti. Za odměnu získávaly peníze. Každý den přijížděl kupec, od kterého si děti nakupovaly zvířata.

Ve volných chvílích si každý tým vytvářel na zahradě své vlastní Safari z přírodnin a do něj postupně umísťoval svá krásně vybarvená africká zvířata.

Bohužel, život v Africe je krutý, občas přepadl děti beduín a obral je o část peněz, jindy přišla epidemie nebo zaútočili lvi a některá zvířátka „zemřela“. Jindy se zase páru zvířat nečekaně narodilo mláďátko. Týmy soutěžily s obrovským nadšením a výsledná Safari byla opravdu nádherná.

Samozřejmě nechyběla noční hra, táborák s kytarou, hlídání ohně v noci, vodní bitva ani závěrečná diskotéka. Krásným zakončením každého dne byla společná mše svatá.

Pět dní uběhlo jako voda, přijeli rodiče, děti je provedly svými krásnými Safari a pak už odjížděly unavené, ale plné zážitků do svých domovů.

Video: https://plus.google.com/u/0/collection/kHnJTE