Farní výlet 12-13.5.2018

Náš další farní výlet se uskutečnil 12. 5- 13.5. 2018 přes naše sousední přilehlé státy Slovensko a Polsko.

V sobotu jsme si přivstali a po páté hodině jsme už všichni seděli na svých místech v autobuse a s trochou napětí očekávali, co nám tento víkend přinese. Před polednem jsme dorazili do městečka Levoča, které se nachází na severovýchodním Slovensku. Jeho velkou "pýchou" je historický kostel svatého Jakuba Staršího. Uvnitř chrámu je totiž k vidění 18,62m vysoký, vyřezávaný hlavní oltář, který je nejvyšším gotickým oltářem na světě.

Poté co jsme zhlédli krásy tohoto městečka, jsme se ubírali dál do našeho sobotního cíle a tím bylo poutní místo Zakopané v Polsku. Město je z velké části obklopené Vysokými Tatrami. Po příjezdu jsme si město prošli, každý podle svého, někdo zamířil na tržiště, někdo po památkách, někdo na zmrzku, ale dalo se i jen tak procházet a kochat se okolní přírodou, která se tyčí kolem Zakopaneho.

Zde jsme měli v kapli Panny Marie Fatimské mši svatou, po které nás čekal už jen přejezd k místu ubytování a teplá večeře-mňam.

V neděli jsme hned po mši svaté a snídani vyrazili na prohlídku koncentračního tábora v Osvětimi. Prohlídka trvala 3,5 hodiny s českým průvodcem. Pro mě to bylo velmi obohacující, protože si člověk zároveň uvědomí, jak velké bohatství kolem sebe má, když může normálně žít, pracovat aniž by nad námi někdo stál a ponižoval nás, můžeme veřejně vyznat a žít víru v Boha,......

Díky celému společenství i všem, kteří na nás mysleli v modlitbách, také my jsme vás na této pouti nesli s sebou.