Farní den 17.6.2018

neděli jsme zažili už šestý farní den s otcem Milanem. Každý rok má nějaký program, proto i ten letošní nebyl jiný. Utkali jsme se v soutěži KUFR. To by člověk neřekl, jak se na to hezky dívá v televizi a jak jiné to je na živo. Ale zorganizované to bylo perfektně a i nápaditost se nedala zahanbit. Na pořadu bylo např.  ODEZÍRÁNÍ Z ÚST, PÍSNIČKA POZPÁTKU, PŘEDVÁDĚNÍ ČINNOSTI, POZNÁVÁNÍ CIZÍCH PŘEDMĚTŮ atd. Po skončení jsme byli vyzváni k "takovému malému" zakončení soutěžení. Bylo nás 5 manželských párů. Postavili jsme se vedle sebe s mezerami. Potom ženy udělaly krok dopředu a vpravo. Tím získaly nové partnery. Krajní žena a muž se stali porotci. Pak bylo vyhlášeno téma MASTER  CHEF. Dostali jsme stoly, plynové bomby, bílé zástěry, spoustu ingrediencí a za 30 minut jsme měli uvařit jídlo. No, byla to legrace, ale všichni jsme se do toho ponořili opravdově. Po uplynutí stanovené doby jsme museli postupně před porotou, kterou vedl náš otec Milan v krásné kuchařské čepici, představit svůj výtvor. Oni si pak během pěti minut vybrali jídlo, které jim nejvíc chutnalo. Zvítězilo KUŘECÍ NA BAZALCE dvojice nazvané ČTYŘKA. Vítěz obdržel krásný ŘÁD ZLATÉ LŽIČKY. Tu vyrobil jeden z našich obětavých farníků. Otec Milan dostal velkou vařečku s názvem soutěže a Jarda, který celé odpoledne skvěle uváděl, získal krásný řád 50tikoruny, jelikož v týdnu oslavil 50té narozeniny. Takže, opravdu farní den se vydařil, bylo nás hodně, pobavili jsme se skvěle a počasí vyšlo nadmíru pěkně. Proto velké díky všem, kteří se zasloužili jak o nápady, sehnání potřebných pomůcek a celý průběh, ale i ženám, které napekly a veškeré obsluze, bez nich by to opravdu nešlo.