Padesátiny otce Milana 19.5.2019

V neděli 19. května jsme prožili krásný den. Náš otec Milan měl 50tiny. Začali jsme v 10 hodin mší svatou, při které se náš sbor snažil přispět k důstojné oslavě. Pak následovala májová pobožnost a krásné básničky našich holčiček z farnosti Telecí. Poté otec Milan všechny zúčastněné pozval do sokolovny na občerstvení. Jelikož ho máme opravdu rádi, šli jsme všichni. Ale co se nestalo, celá sokolovna se rázem zaplnila. Nesmělo chybět ŽIVIJO, ŽIVIJO a ABY NÁS PÁN BŮH MILOVAL. Následoval přípitek a začali se hrnout první gratulanti.

Potom už nás čekal výborný oběd - řízek a bramborový salát. Když si otec Milan myslel, že je vše jakoby za ním a bude následovat volná zábava, najednou se objevil řidič PPL s balíčkem. No, byla to záhada, protože oslavenec si nic neobjednal. Přesto musel podepsat převzetí. Po otevření zásilky našel poukaz na DISCOVERY PONOR od svých farníků. Ale nejen to, byl tam i oblek na první ponor a dostavil se i školitel. Otec Milan se s pomocí dobrých lidí oblékl se vším všudy a nechal se poučit důkladně o tom, co ho čeká. Načež následoval zkušební ponor do bazénku.  No, byla to velká legrace, úkolu se zhostili oba na výbornou. Byla to fuška, ale dali to. Potom se zdálo, že už je to vše, když tu se zase objevil řidič PPL. A že prý zapomněl ještě jeden balíček v autě na tu samou adresu. To už byl otec Milan celkem nesvůj, protože vlastně nevěděl, kdy to vše skončí. V této zásilce byl poukaz oficiální na odbornou jednu hodinu školení s opravdovým odborníkem na ponor a v přiložené krabičce bylo napsáno, aby obsah použil na to, co mu udělá radost.

Nejvíc nás otec Milan dostal svým prohlášením, že jsme mu splnili jeho dětský sen. Vždy prý chtěl být potápěčem. Věděli jsme o jeho zálibě, ale že by to bylo až takhle od dětství, to nás dostalo. Byli jsme všichni moc rádi. Pak už se rozproudila zábava, kde k tanci i poslechu hrála naše dobrá kapela. K tomu všemu nechyběl bohatý raut, tanec ve veselé náladě a zpěv. Rozešli jsme se dost dlouho večer, ale ono se moc nikomu nechtělo domů. Jsme rádi, že máme s otcem Milanem takový vztah a je nám s ním dobře.