Výlet na Kočičí hrádek 25.7.2019

Ve čtvrtek 25. 7. 2019 jsme s menšími dětmi vyrazili na výlet vláčkem do Slatiňan na Kočičí hrádek, který nechala v zámeckém lesoparku pro své děti vybudovat v letech 1898-1901 hraběnka Vilemína Auerspergová.

Jeli jsme v 9:18 z Borovské zastávky, a i když hrozilo, že kvůli zpoždění nestihneme v Pardubicích přestoupit, vláček tam na nás nakonec počkal a my dorazili šťastně do Slatiňan. Odtud jsme zamířili po žluté turistické značce k zámku a s drobnými potížemi kvůli opravám v zámeckém parku (museli jsme podlézat pletivo :-)) jsme dorazili až na Kočičí hrádek, kde si děti odpočinuly a pohrály. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na hranolky s kečupem :-) a pak hurá zase na vlak.

Do Borové na faru jsme se vrátili asi o půl šesté večer, ale tím se ještě nekončilo. Děti postavily na zahradě stany a ty statečnější si připravily lůžko pod „širákem“. Opekli jsme si k večeři buřtíky a zhruba kolem deváté hodiny, po společné děkovné modlitbě, na děti čekalo překvapení – letní kino. Promítali jsme si kreslený příběh o Mojžíšovi s názvem Princ Egyptský a stejně jako v opravdovém kině jsme baštili popcorn :-)

Počasí nám přálo přes den i v noci a tak jsme si to všichni hezky užili a těšíme se na další farní kempování zase příští rok :-)

Jdi zpět