Diecézní setkání dětí 15.6.2019

V sobotu 15. června se v Hradci Králové uskutečnilo diecézní setkání dětí, kterého se účastnily i děti z naší farnosti.
Setkání zahájila mše svatá s otcem biskupem Janem Vokálem. Po ní se děti rozešly po připravených stanovištích, celé setkání se neslo v duchu misií.
Stanoviště, které jsme navštívili jako první, připravily sestřičky z Hoješína u Seče a mělo odpovědět na otázku, zda i řádové sestry si umí hrát. Nejprve sestřičky přiblížily dětem svou činnost krátkou prezentací a poté si s dětmi hrály. Zkusili jsme si i netradiční modlitbu s pomocí barevných vlajek.
Nakonec jsme ochutnali výbornou hoješinskou buchtu a odnesli si na ní i recept, který některé děti již doma vyzkoušely.
Další stanoviště bylo sportovní, na něm si děti mohly vyzkoušet jak být misionáři i při sportování. Byly pro ně připraveny zajímavé sportovní disciplíny a nechyběl ani fotbal.
Poté jsme se přemístili na prezentaci papežských misijních děl. Děti se tam dozvěděly nejenom mnoho zajímavostí o misiích, shlédly i dokument o pomoci v Zambii, zazpívaly si, a nakonec postavily most z velkých kostek, symbolizující pomoc mezi lidmi. Všechny děti si odnesly misijní pexes balonky a časopis Duha .
Poslední místo, které se nám podařilo navštívit byla akce s názvem cestujeme do Indie. Byla to výtvarná dílnička, kde si děti mohly vyrobit dárek na památku. Vyráběly se deníčky z ručního papíru, magnetky, korálky, zdobené kolíčky... Někteří ještě stihli vystoupit na věž kostela a rozhlédnout se po okolí. A potom již následovalo v kostele Nanebevzetí Panny Marie rozloučení a vyslání malých misionářů do svých domovů a farností.