Farní tábor Borek 4. - 10.8.2019

Na začátku srpna jsme měli opět možnost s dětmi prožít týden na farním táboře. Letos již sedmém. Tentokrát jsme se tematicky vypravili do pravěku. Děti si zahrály na pravěké lovce a sběrače, zkoušely si samy rozdělat oheň, vařily si samy jídlo v kotlících. Prodíraly se pralesem, kde překonávaly různé překážky, a máchaly se v pravěkých vodách. Šly po stopách pravěkého muže, který je zavedl na záchrannou stanici Pasíčka, kde si děti mohly prohlédnout odchycená zvířata. Hned vedle záchranné stanice se nachází projekt Brána do pravěku, kde si děti mohly např. vyzkoušet archeologickou vykopávku dinosaura :-)

Vrcholem tábora byla stavba vlastního voru a vyzkoušení jeho funkčnosti na vlnách rybníka :-)

Letos si děti vymyslely novinku – psaly a kreslily táborový časopis :-)

S výjimkou několika krátkých srážek nám počasí zase letos docela přálo, a kromě několika klíšťat a pár vosích žihadel jsme všichni tábor zvládli bez úrazů. Děkujeme všem, kdo na nás v modlitbě mysleli.

Prezentace v programu Microsoft Powerpoint

Tábor 2019 - pravěk.pptx (68.5 MiB)

Prezentace v programu Adobe Reader

Tábor 2019 - pravěk.pdf (14.3 MiB)