Farní den

Naše farnost díky otci Milanovi zažila svůj první FARNÍ DEN. Přestože na takovéto akce nejsme zvyklí, potvrdilo se známé přisloví. ,, TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE A VŠICHNI DOHROMADY UDĚLÁME MOC.'' mše svatá začala až v 10 hodin, abychom si mohli přispat a vše se v pohode stihlo. Krásné zpěvy si připravila naše mladá schola pod vedením paní Pavlíny Bartoníkové s manželem.

Po skončení mše svaté jsme se odebrali k orlovně. Abych nezapomněla, bylo pěkné počasí, kterébylo k této akci velice potřebné. U orlovny už nás čekala vůně opékaného selátka, steaky, klobásy,párky v rohlíku a spousta dobrot od našich hospodyněk. Nechybělo pivečka ani vína. Udělali jsme takový malý risk. U každého jídla byla přibližná cena a dobrovolný příspěvek. Myslím si, že toto dnes všichni potřebujeme, mít k sobě vzájemnou důvěru. A víte, jak to dopadlo? JEŠTĚ PENÍZE ZBYLY. Takže náramná spokojenost. Sešlo se nás opravdu hodně, přišli i lidé, kteří nechodí do kostela, což bylo moc super. Na odpoledne byly připraveny soutěže, které uváděl úžasným způsobem Jarda Trávníček. Jeho pobuzováním se všichni zapojili do skandování. Soutěžil i pan farář, takže to bylo zase o to lepší. Dalším zážitkem byla i jízda na koni (bylo jich tam několik), a to si vyzkoušel i pan farář.

Pak asi kolem páté hodiny začalo pršet a pan farář vyhlásil, že podle internetu by to mělo za půl hodiny přestat a být jasno. Abychom vydrželi. A tak jsme ho poslechli. Opravdu to tak bylo a rozcházeli jsme se kolem 21 hodiny. Měli jsme všichni krásný pocit z našeho společenství a už se těšíme na další farní den. A představte si, druhý den od rána pršelo. Pán Bůh nám opravdu požehnal.