Vysvěcení nové kaple 13.2.2015

V pátek 13. února jsme v naší farnosti prožili velkou slavnost. Po dobu 44 let jsme využívali naši původní kapli ke slavení mše svaté v zimním období. Ale v životě jsou nutné změny. Náš pan farář se nadchl pro její naprostou obnovu a změnu. Přednesl nám svůj sen, ukázal návrh uspořádání a přidal i termín uskutečnění a neopomenul ani finanční stránku. Nebylo to malé sousto. Ale jeho velké nadšení, spousta dobrých lidí s ochotným nasazením a pilnýma rukama, ukázalo, že úkol je splnitelný. Otec Milan má ve farnosti opravdu tolik lidí, na které se může spolehnout, všem patří velký dík. Naši oslavu přijel podpořit svou účastí mons. Josef Socha z biskupství v Hradci Králové. Kapli vysvětil, sloužil mši svatou a připravil si pro nás moc pěknou promluvu. Jak by taky ne, vždyť pochází nedaleko od nás. Po mši svaté, doprovázené zpěvy našeho farního sboru, následovalo pohoštění, které jsme si sami připravili. Otec Socha s námi pobyl a hezky jsme si popovídali nejen s ním, ale mezi sebou. Máme velkou radost i z toho, že máme kapli NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI a právě v tomto roce se uskuteční NÁRODNÍ EUCHARISTICKÝ KONGRES. Otče Milane, díky za vše.