Noc kostelů 29.5.2015

Letos poprvé se naše farnost zapojila do celostátní akce ,,NOC KOSTELŮ “, která proběhla v pátek 29. května 2015 v kostele sv. Kateřiny v Borové.

Program byl zahájen v 18 hod. zvoněním zvonu kostela a uvítáním o. Milana. Připravená komentovaná prohlídka o historii Božího chrámu a ze života světice sv. Kateřiny Antiochijské, vystřídala chvíle pro varhanní hudbu. Za tohoto doprovodu mohli návštěvníci zhlédnout výstavu dobových fotografií, prohlédnout si Písmo svaté ,, knihu života “ různých vydání a zpracování nebo jen v tichosti naslouchat tónům varhan, hoboje a příčné flétny. Nechyběla ani ukázka liturgických oděvů kněze, včetně  popisu jednotlivých artefaktů kostela, kterého se bravurně ujal o. Milan.

Vyvrcholením celého programu bylo čtení Písma z kazatelny a společná modlitba za mír, vedená pouze za svitu plamínků svíček, navozujících atmosféru Boží přítomnosti a klidu v našich srdcích. Za doprovodu skladby ,,Ave Maria“ od skladatele F. Schuberta, byla celá akce v tichosti ve 21:30 hod. ukončena.

Na závěr nutno dodat, že i pro děti byl připraven pestrý program, ale snad z důvodů proměnlivého počasí, které celý den provázelo, se pro nepřítomnost našich nejmenších neuskutečnil.

Všem, kteří tuto akci připravili, nabídli své síly, zhostili se společně úkolů, obětovali svůj čas a zanechali ostych, patří upřímné ,,zaplať Pán Bůh“, ale také především díky vám všem, kteří jste přišli, odpočinout si od všedního dne, objevit krásu křesťanských výtvarných, architektonických a hudebních pokladů, nebo jste přišli jen tak ze zvědavosti, děkujeme, protože bez vás by celá akce neměla smysl a tyto nádherné stavby a poselství by upadly do opuštění a v zapomnění.

Dík vám všem.