Zápis z pastorační rady ze dne 25. 2. 2014

Přítomni byli:
  p. Václav Stodola, p. Jan Bednář st., p. Jan Bednář ml., p. Pavel Dvořák, p. Jiří Hájek, p. Marta Pražanová, p. Ludmila Kučerová.
P.František Pražan a František Stodola se omluvili.

Po úvodní modlitbě jsme se zabývali následujícími body.

1) POSTNÍ POKLADNIČKY - v postní době máme opět větší příležitost udělat něco pro své potřebné Můžeme si z kostela zase vzít postničky a doma si je poskládat. Do nich máme možnost odkládat to, co jsme si odřekli a pak věnovat někomu, kdo to potřebuje. My jsme na radě mluvili o dvou případech, kam             naše ušetřené obnosy poslat. Nakonec jsme se usnesli, že peníze obdrží Aleš Nekvinda ze sousední farnosti Krouna.V 17 letech onemocněl a nyní ve svých 34 letech je na vozíku. Prosí o peníze na náročnou léčbu, která mu pomáhá, ale pojišťovna platí jen první. Další si musí sám uhradit. Potřebuje 100 000 Kč.  Proto jsme se takto rozhodli.

2) FARNÍ VÝLET -  na náš farní výlet, který se uskuteční 17. května, se nabízí tato možnost  - návštěva SVATOVÍTSKÉ KATEDRÁLY s možností vlastní mše svaté v kapli
                                                        STRAHOVSKÝ KLÁŠTER    a    SEMINÁŘ

Je to nabídka opět lákavá. Jen musí otec Milan ještě zjistit, zda by bylo toto reálné. Pokud by to nevyšlo, volili bychom jinou variantu. Ale jistě díky němu bychom se dostali tam, kam jiní nemohou. Vzpomeňte na KUTNOU HORU.

3) Máme příslib peněz z HAVARIJNÍHO PROGRAMU MINISTERSTVA KULTURY  na opravu   ZVONICE   A MÁRNICE. Termín dodání veškerých dokladů je sice dost krátký, ale snad se to stihne.

4) POKRAČOVÁNÍ PRÁCE KOLEM FARY - jistě jste si všimli, jak se mění okolí fary a je to díky panu Křížovi a všem, kteří mu pomáhají.  Zde se nabízí potřeba BRIGÁDY na zbourání přístřešku.  Jelikož nyní počasí přeje, byla by 8. BŘEZNA   od 8.00 hodin. Prosíme, kdo můžete, přijďte.

5) PERGOLA - to byl další bod programu. Chceme si postavit pergolu, kde bychom se mohli v létě setkávat. Plánek je na papíře, a jeho kalkulace se ujal Pavel Dvořák.

6) ZMĚNA KAPLE -  bylo by vhodné změnit interiér kaple, už je tu i návrh, jen se do toho pustit. Myslíme, že by po tolika letech byla změna vítaná.

7) NÁŠ KŘÍŽ -  dále jsme projednávali umístění   n a š e h o    k ř í ž e , s kterým jsme loni vykonali první křížovou cestu venku. Chceme mu dát  čestné místo. Domluvili jsme se, že bude stát v bočním vchodu kostela ve výklenku. Postará se o to Pavel Dvořák.

8) JEZULÁTKO - přemýšleli jsme také, kam dát sošku Jezulátka. Nakonec se nám jeví jako nejlepší vpředu u oltáře sv. Jana Nepomuckého u zdi, jak je kropenka. Kdyby měl někdo jiný názor, řekněte. Vše je vítáno.

9)  FARNÍ VÝŠLAPY - otec Milan navrhl, že bychom mohli několikrát v sezoně v neděli po mši svaté podniknout výlety po okolí. Třeba jen popojet vlakem, autobusem, nebo na kole, projít se přírodou, stavit se na oběd, pivečko, prostě být spolu a vytvářet společenství.Taková májová pobožnost v přírodě, to je ale věc.  Nemusí to být nikam daleko, okolí je dost krásné na tyto akce.
]